• Hits: 3914

 

16 листопада 2016 року в українському Парламенті був зареєстрований законопроект №5401 "Про скасування в Україні податку на додану вартість", а 21-22 листопада - спрямований на розгляд в профільні комітети Верховної Ради.

До Верховної Ради України внесено законопроект №5401, що передбачає скасування ПДВ вже з 1 січня 2017 року. Якщо його приймуть, то багато товарів, в тому числі і автомобілі, подешевшають на 20%, повідомляє "Автоцентр".

"Скасування ПДВ зможе побороти корупцію і зробить багато товарів, в тому числі автомобілі, дешевше для споживача на 20%. Ініціатори законопроекту в пояснювальній записці наводять шокуючі факти. Надходження до бюджету від ПДВ весь час зменшуються в порівнянні з сумами компенсації. Цей податок стимулює корупцію контролюючих органів ", - вказується в замітці.

Варто зазначити, що відповідний законопроект №5401 "Про скасування в Україні податку на додану вартість" був зареєстрований у Верховній Раді 16 листопада поточного року, а 21-22 листопада він був направлений на розгляд до профільних комітетів Парламенту. У пояснювальній записці до проекту закону, аргументують його доцільність, відзначається, що розміри "відкатів" в період з 2010 до 2015 рр досягали 60% від суми повернення податку на додану вартість.

В результаті цього близько 70% економіки України перебували в тіні саме через недосконалість системи оподаткування. Експерти наводять як приклад кілька країн світу, підкреслюючи, що для економіки краще, якщо ПДВ матиме більш щадну ставку або взагалі скасований. США, Угорщина, Фінляндія, Чехія мають нульову ставку ПДВ, в Швейцарії вона становить лише 2,6-8%, а в Японії, Тайвані, Малайзії, Сінгапурі, - від 3 до 6%.

Згаданий проект нового закону пропонує скасувати податок на додану вартість в Україні з 1 січня 2017 як дискримінаційний і корупційний.

Економісти передбачають, що в результаті скасування даного податку споживчий ринок, зокрема - ринок автомобілів, отримає потужний поштовх до розвитку, і ціни на товари помітно знизяться.

Last modification: пт. 25 лист. 2016
...
Яндекс.Метрика